2019 Brooks Corner Grass Results – AMSA

AMSA RESULTS – Brooks RD2 Corner Grass
Harescramble Results

NOTE: Some Sunday Class entries stole numbers from Saturdays event which removed them from their own results, we are working to resolve this issue – EnduroPromotions **Update** should be fixed!

FULL RESULTS – https://dbnews.ca/brooks-cornergrass-2019-results

PRO: 1. Philippe Chainé (KTM); 2. Kevin Dupuis (HSQ); 3. Jason Schrage (HON); 4. Bruder Whyat (KTM); 5. Kevin Pelletier (YAM);

VET MASTER: 1. Shane Cuthbertson (HSQ); 2. Stephen Foord (BTA); 3. Micheal Dobovich (KTM); 4. Bj Lawson (KTM); 5. Monty Brown (KTM);

EXPERT: 1. Daniel Scott (KTM); 2. Brant Huizing (KTM); 3. Carter Lowry (KTM); 4. Shane Eyre (HON); 5. Tyler Riviere (HSQ);

ADVERTISEMENT

30+ A: 1. Kevin Hazenberg (HSQ); 2. Arjan Spelt (KTM); 3. Kyle Perry (CBR); 4. Sean Wright (HSQ); 5. Colin Husted (KTM);

40+ A: 1. Shane Lowry (KTM); 2. Brad Elder (KTM); 3. Jayson Huff (HON); 4. Keith Routley (KTM); 5. Steve Roach (KTM);

INTERMEDIATE: 1. Riley Larson (KTM); 2. Chase Cuthbertson (HSQ); 3. Reed Tensen (KTM); 4. Laylor Sinclair (HSQ); 5. Dane Veldboom (HSQ);

LADIES EXP: 1. Melissa Harten (BTA); 2. Kristen Broderick (KTM); 3. Jannie Devin (HSQ); 4. Suzanne Pelletier (KTM); 5. Monique Johnson (KTM);

50+: 1. Dennis Kaltenbruner (KTM); 2. Nick Karas (YAM); 3. Pete Issler (HSQ); 4. Calvin Plum (YAM); 5. Lyndon Miller (KTM);

40+ B: 1. Tom Machnik (KTM); 2. Gary Newman (KTM); 3. Bret Fazzio (HON); 4. Steven Mansfield (KTM); 5. Aaron Notenbomer (HSQ);

30+ B: 1. Graham Mclachlan (YAM); 2. Gordon Froese (KTM); 3. Dana Draper (BTA); 4. Trent Sauve (KTM); 5. David Speakman (HSQ);

LADIES INT: 1. Lorna Rothwell (KTM); 2. Margot Kirkwold (HSQ); 3. Meghan Williams (KTM); 4. Trudy Elder (KTM); 5. Jan Campbell (KTM);

JUNIOR: 1. Nicholas Cymbaluk (KTM); 2. Carsen Poland (HSQ); 3. Scott Donovan (HON); 4. Logan Kiss (KTM); 5. Kieran Boyle (KTM);

BEGINNER: 1. Josiah Thiessen (KAW); 2. Lee Brewerton (KTM); 3. Logan Kaack (KAW); 4. Cody Haupt (SUZ); 5. Chase Boisjoli (HSQ);

KIDS EXP: 1. Tyran Kiss (KTM); 2. Bryer Mcree (KTM); 3. Kale Cuthbertson (HSQ); 4. Logan Deley (KTM); 5. Alex Fehr (KTM);

SPORTSMAN: 1. Layne Morasch (KTM); 2. Chase Boisjoli (HSQ);

KIDS INT: 1. Kaleb Routley (HSQ); 2. Sawyer Schell (HSQ); 3. Wyatt Genert (KAW); 4. Cory Spelt (KTM); 5. Jace Larson (KAW);

LADIES JR.: 1. Brittany Schrage (HON); 2. Traiya Caverly (KTM); 3. Madison Chapman (KTM); 4. Hailey Dubinsky (YAM); 5. Leeanne Schnell (KTM);

LADIES BEG: 1. Tessa Kaltenbruner (HSQ); 2. Danielle Mckenzie (KTM); 3. Woulien Spelt (KTM); 4. Mandy Leard (KTM); 5. Emily Wittkopf (HON);

KIDS JR: 1. Liam Elder (HSQ); 2. Jacob Pelletier (YAM); 3. Anden Jilg (KTM); 4. Aiden Spelt (KTM); 5. Wyatt Olson (HON);

KIDS BEG: 1. Blaze Crowe (KAW); 2. Kai Deweerd (KTM); 3. Fazzio Roan (HON); 4. Reese Lawson (KTM); 5. Isabella Bley (KTM);

PEEWEE EXP: 1. Hayden Dupuis (HSQ); 2. Jacob Sawyer (KTM); 3. Gavin Fehr (HON); 4. Brooklyn Kendell (YAM); 5. Isabella Bley (KTM);

PEEWEE INTER: 1. Rylan Sawyer (KTM); 2. Graye Dobovich (KTM); 3. Chase Pelletier (KTM); 4. Avery Dubinsky (YAM); 5. Molly Johnson (KTM);

PEEWEE BEG: 1. Maisy Lucas (HON); 2. Reeve Dobovich (KTM); 3. Kade Dupuis (HSQ); 4. Breitling Knox (YAM);

PHOTOS FROM KATHI ISSLER – https://kathiissler.smugmug.com

2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 02
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 02
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 03
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 03
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 04
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 04
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 05
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 05
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 06
2019 brooks harescramble corner grass photo-kathi issler 06

Comments are closed.