2019 MRSI Challenge – Unofficial Results

2019 MRSI Challenge – Unofficial Results
Hunter Valley Alberta
AMSA OFFROAD

VIEW ALL RESULTS on MOTOTALLY

RESULTS BROUGHT TO YOU BY:
Ride Hard Designs – MRSI – EnduroPromotions – DirtBikeNews.ca
Destination Cycles– Cycle Works Motorsports EDMONTON – Cycle Works Motorsports Calgary – Bow Ridge Sports– GW Cycle World – Blackfoot Motosports– Motorsports HQ– Fultons Home Hardware Building Centre – Regent Aircraft Services –

PHOTOS BY:
Kathi Issler Photography

RESULTS ARE UNOFFICIAL – 
Inquiries to [email protected]

PRO: 1. Trystan Hart (KTM); 2. Luke Sydor (YAM); 3. Jason Schrage (HON); 4. Kevin Dupuis (HSQ); 5. Aj Prockiw (HSQ);

ADVERTISEMENT

VET MASTER: 1. Shane Cuthbertson (HSQ); 2. Micheal Dobovich (KTM); 3. Marty Halmazna (YAM); 4. James Cazemier (KTM); 5. Bj Lawson (KTM);

EXPERT: 1. Shane Eyre (HON); 2. Travis Reed (BTA); 3. Cole Chapman (KTM); 4. Tyler Riviere (HSQ); 5. Tom Bodrovics (HSQ);

30+ A: 1. Arjan Spelt (KTM); 2. Kevin Hazenberg (HSQ); 3. Kyle Bodrug (HSQ); 4. William Lopinto (HSQ); 5. Steven Sanders (KTM);

40+ A: 1. Geoff Jilg (KTM); 2. Josh Mikkelsen (KTM); 3. Brad Elder (KTM); 4. Keith Routley (KTM); 5. Tab Sydor (KTM);
INTERMEDIATE: 1. Riley Larson (KTM); 2. Reed Tensen (KTM); 3. Leighton Dyck (KTM);

LADIES EXP: 1. Shelby Turner (KTM); 2. Jannie Devin (HSQ); 3. Erin Prockiw (KTM); 4. Suzanne Pelletier (KTM); 5. Melissa Harten (BTA);

50+: 1. Peter Issler (HSQ); 2. Gary Smith (HSQ); 3. Nick Karas (YAM); 4. Lyndon Miller (KTM); 5. Calvin Plum (YAM);

40+ B: 1. Chris Stodgell (HSQ); 2. Aaron Notenbomer (HSQ); 3. Eric Sweet (KTM); 4. Steven Mansfield (KTM); 5. Gary Newman (KTM);

30+ B: 1. Maxim Ducap (HSQ); 2. Derek Helfrick (KTM); 3. Josh Boland (KTM); 4. Dana Draper (BTA); 5. Steve Milthorp (KTM);

LADIES INT: 1. Jan Campbell (KTM); 2. Almeda Sawatzky (KTM); 3. Trudy Elder (KTM); 4. Margot Kirkwold (HSQ);

JUNIOR: 1. Tyler Plum (KTM); 2. Patrick Williamson (KTM); 3. Bryer Mcree (KTM); 4. Alex Fehr (KTM); 5. Nick Vaudry (YAM);

* JUNIOR RESULTS ARE IN REVIEW – Course Navigation error for Riders have been added Unofficially.

BEGINNER: 1. Cameron Harrison (HSQ); 2. Barrymore Scott (HON);

KIDS EXP: 1. Bryer Mcree (KTM); 2. Kaleb Routley (HSQ); 3. Kale Cuthbertson (HSQ); 4. Nick Vaudry (YAM); 5. Adrian Stewart (KTM);

KIDS INT: 1. Hudson Davies (KTM); 2. Jace Larson (KAW); 3. Wyatt Genert (KAW);

LADIES JR.: 1. Brooklyn Bonneau (YAM); 2. Emily Mclane (HSQ); 3. Brittany Schrage (HON); 4. Madison Chapman (KTM); 5. Hailey Dubinsky (YAM);

LADIES BEG: 1. Tessa Kaltenbruner (HSQ); 2. Danielle Mckenzie (KTM); 3. Melissa Byrne (KTM); 4. Woulien Spelt (KTM); 5. Jenn Macdonald (KAW);

KIDS JR: 1. Aiden Spelt (KTM); 2. Liam Elder (HSQ); 3. Anden Jilg (KTM); 4. Mick Davies (KAW); 5. Jacob Crowe-Swords (KAW);

KIDS BEG: 1. Ty Jesse (KAW); 2. Evan Sydor (KTM); 3. Jacob Byrne (KTM); 4. Connor Griffiths (KTM); 5. Noah Macdonald (KAW);

PEEWEE EXP: 1. Hayden Dupuis (HSQ); 2. Gavin Byrne (KTM); 3. Gavin Fehr (HON); 4. Jacob Sawyer (KTM); 5. Hailey Spelt (KTM);

PEEWEE INTER: 1. Rylan Sawyer (KTM); 2. Graye Dobovich (KTM); 3. Brekyn Lucas (KAW); 4. Ryder Cazemier (KTM); 5. Nash Beddoes (KTM);

PEEWEE BEG: 1. Reeve Dobovich (KTM); 2. Kade Dupuis (HSQ); 3. Maisy Lucas (HON); 4. Austin Nijhuis (KTM); 5. Dylan Scott (KTM);

PHOTOS BY:
Kathi Issler Photography

 

Comments are closed.