GNCC Grand National Cross Country Series – WILD BOAR RESULTS

RESULTS - PHOTOS - VIDEO

GNCC Grand National Cross Country Series – WILD BOAR RESULTS
MARCH 10.2019 – Live Coverage – Results
Palatka, Florida

“GNCC Wild Boar Pro Bike: The Wild Boar course is just about what you would expect from a GNCC event in Florida. This course sees sandy soil typical of Florida but mixed with black dirt, and of course, a few tough mud holes to contend with. As with most sand tracks, the course gets rough as the race wears on, so make sure to stay in shape over the winter, as it’s a tough early round. The trails here have a good flow to them and range from slow tight sections, to wide-open fast sections and more.”

FACEBOOK – https://www.facebook.com/gnccracing/

watch gncc live wild boar march 10 live video feed
watch gncc live wild boar march 10 live video feed
Wild Boar VIEW FULL RESULTS
Palatka, FL – Round 1
01. XC1 Open Pro – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 514 STEWARD BAYLOR JR KTM 6 02:43:53.36
2 1 KAILUB K RUSSELL KTM 6 02:45:49.77
3 989 THADDEUS DUVALL HQV 6 02:46:18.31
4 739 TREVOR BOLLINGER HQV 6 02:48:24.09
5 206 JOSHUA M TOTH KTM 6 02:49:12.25
6 114 JOSH V STRANG KAW 6 02:51:26.88
7 410 ANDREW R DELONG HON 6 02:55:35.06
8 127 JORDAN ASHBURN KAW 6 02:57:45.43
9 212 PAUL WHIBLEY YAM 6 03:11:56.29
10 941 CHRISTOPHER VENDITTI KAW 6 03:18:13.07
11 24 HEATH HARRISON KAW 5 02:50:20.89
12 264 RYAN SIPES KTM 1 00:23:22.01
02. XC2 250 Pro – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 530 BENJAMIN M KELLEY KTM 6 02:47:40.43
2 969 JONATHAN GIRROIR KTM 6 02:51:53.71
3 282 MICHAEL WITKOWSKI BET 6 02:53:44.21
4 347 EVAN SMITH HQV 6 02:55:59.73
5 525 TEGAN R TEMPLE KTM 6 03:02:02.30
6 300 BEN PARSONS HQV 6 03:04:01.41
7 981 JONATHAN T JOHNSON KAW 6 03:04:54.30
8 269 PHILIPPE CHAINE KTM 6 03:07:18.61
9 309 ALEX TEAGARDEN HQV 6 03:07:50.45
10 722 ZACK HAYES KTM 6 03:11:27.87
03. FMF XC3 125 Pro-Am – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 328 JESSE ANSLEY KTM 6 03:01:50.13
2 990 CODY J BARNES BET 6 03:10:38.61
3 862 JAKE H FROMAN HQV 6 03:12:28.18
4 281 MICHAEL BEELER JR KTM 5 02:44:15.91
5 403 NATE SMITH HQV 5 02:47:45.11
6 318 CHASE A COLVILLE YAM 5 02:59:13.24
7 39 JOE L MARSH SUZ 5 02:59:29.90
8 916 JASON RAINES YAM 3 01:51:51.66
9 111 JASON THOMAS HQV 2 00:54:13.05
DNF 173 LOGAN LOWREY HQV 0 00:00:00.00
04. Open A – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 373 BRANDON PHILLIPS HON 6 03:17:53.95
2 377 SCOTT A GAWLER HQV 5 02:43:30.01
3 103 LEVI KELLER HON 5 02:44:32.63
4 521 COPE BECKERT KTM 5 02:46:04.57
5 261 JEREMIE LANTHIER HQV 5 02:46:30.96
6 710 JAKE HEINS HQV 5 02:49:49.10
7 210 JOSHUA LEE KAW 5 02:50:01.95
8 774 HARRISON D HELMICK KTM 5 02:52:08.25
9 107 MATT CERVEN KTM 5 02:58:37.37
10 394 MIKE TOMANEK KAW 5 03:00:01.69
05. 250 A – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 712 BRYCE P KOSTER HQV 6 03:07:20.68
2 906 LOIC LEONARD HQV 6 03:09:34.58
3 299 JOEY MCNEIL KTM 6 03:14:15.37
4 235 BRODY JOHNSON KAW 6 03:16:03.63
5 33 CHASE HAYES KTM 6 03:18:31.57
6 258 BOLTON BEROTH SUZ 5 02:41:49.17
7 565 NICHOLAS KORDANA KTM 5 02:42:19.71
8 704 TRISTON LANDRUM YAM 5 02:44:29.93
9 637 ANDREW GROSS KTM 5 02:49:32.71
10 324 BRIAN DUSSAULT BET 5 02:49:40.04
06. 200 A – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 461 LOGAN KITTOCK KTM 5 02:43:32.18
2 929 DYLAN ZIMPEL HQV 5 02:44:01.36
3 490 MAX FERNANDEZ KTM 5 02:44:44.55
4 199 ZACHARY N DAVIDSON HQV 5 02:53:45.07
5 900 ELLIOT KEY BET 5 03:12:38.59
6 611 CHASE P GOSSELIN YAM 4 02:49:34.39
7 424 AUSTIN MCCOY KTM 4 02:55:16.27
8 182 TYLER CETRINO HQV 4 03:19:51.70
9 437 RYLAN FRANKFORD BET 3 02:39:29.23
07. 4-Stroke A Lites – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 303 ALEXANDER LUGAR YAM 5 02:40:52.06
2 587 FREDERIC BLOUIN KTM 5 02:41:31.52
3 385 NATHAN C RECTOR YAM 5 02:46:28.45
4 357 JOHNNY MANERA KTM 5 02:47:29.03
5 440 DALTON SEALS YAM 5 02:47:43.84
6 161 ADAM HOLLENKAMP HON 5 02:49:45.03
7 415 TREVOR MALEY HQV 5 02:54:17.40
8 69 GATLIN WELBORN KTM 5 02:57:34.03
9 442 MITCHELL OWENBY KTM 5 02:58:05.47
10 455 TANNER COWART KTM 5 02:59:36.22
08. Junior A/B (25+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 85 ANDREW MATUSEK SUZ 5 02:45:18.23
2 729 LANDON L SMITH KTM 5 02:56:33.26
3 381 DAMON RUMMEL KTM 5 02:58:25.21
4 53 DUSTIN ULRICH HQV 5 03:00:54.70
5 426 JOSEPH MCCARTY HQV 5 03:04:45.82
6 427 GEORGE N KOWALSKI KTM 5 03:14:01.71
7 46 ANDREW BOGGS YAM 5 03:28:01.97
8 375 NATHAN ZIKLO YAM 4 02:26:29.85
9 465 DUSTIN STANLEY KAW 4 02:35:48.53
10 108 MATT BRUFFEY KTM 4 02:40:21.17
09. Vet A (30+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 133 CHRISTOPHER BACH KTM 6 03:10:44.71
2 376 SHAWN CLARK YAM 5 02:49:59.83
3 511 MARTIN HOWELL HON 5 02:51:35.66
4 383 LOUNENCO SANCHES YAM 5 02:56:24.75
5 387 BENI WILLIAMS HQV 5 02:57:20.51
6 812 GRAHAM MEDAS HQV 5 03:03:47.13
7 448 NICOLAS CARDONA KTM 5 03:11:38.09
8 365 SIRLEY AMANCIO KTM 5 03:15:36.49
9 805 MATT MODIC KTM 5 03:21:12.97
10 48 SAM FORRESTER KTM 5 03:26:07.98
10. Senior A (40+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 366 BARRY MCCARTY HQV 5 02:50:52.99
2 51 SHAWN REMINGTON YAM 5 03:01:57.21
3 50 FRANK J MESSINA KTM 5 03:04:44.18
4 453 LEOPOLDO GOMEZ KTM 5 03:12:52.98
5 425 JOE KESSLER HQV 5 03:15:05.39
6 163 GREGORY RICHARDSON KTM 5 03:18:44.81
7 720 LARRY SILVIA KTM 5 03:20:06.17
8 367 OWEN TIRRELL YAM 4 02:34:43.78
9 446 JEFF HUSTED KTM 4 02:40:24.44
10 136 JOHN BEAVER KTM 4 02:40:31.26
11 168 BOB BERGMAN KTM 4 02:40:40.89
12 388 CHRISTIAN BRUMBAUGH BET 3 02:50:21.04
11. Open B – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 310 PAUL G CRUTCHLOW HQV 5 03:12:17.95
2 222 PAYTON HARDIN KTM 5 03:14:54.47
3 82 MATT SORGE HQV 4 02:36:34.14
4 262 CURTIS J COMPTON KTM 4 02:39:08.13
5 378 BRANDON A BOYELS HON 4 02:45:52.58
6 476 JARED MERANDA HON 4 02:48:22.59
7 223 MATTHEW W WHISNANT KTM 4 02:49:25.43
8 369 JOSHUA SEXTON KTM 4 02:55:20.37
9 419 ANDREW HOLLENKAMP YAM 4 02:55:32.79
10 671 DAN PALAZZO KTM 4 03:07:28.16
12. 250 B – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 586 BENJAMIN BLOUIN KTM 5 02:59:59.97
2 363 GATLIN COMBS KAW 5 03:05:48.19
3 249 PHILIPPE DAGENAIS HQV 5 03:08:02.59
4 189 GERIK OBERSTER YAM 5 03:14:31.22
5 894 JARED BORGES KTM 5 03:15:02.99
6 370 TREVOR RILEY KTM 4 02:25:54.91
7 451 BRADLEY CHAPMAN HON 4 02:39:06.20
8 420 ETHAN COX KAW 4 02:40:12.44
9 343 LANDEN WRAY YAM 4 02:43:37.56
10 458 ALAN NOLTING YAM 4 02:44:37.47
13. 200 B – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 404 TANNER P COLLINS KTM 5 03:07:57.45
2 219 MAX RUST HQV 5 03:09:32.34
3 362 TRENT T GAITHER KTM 5 03:11:30.83
4 466 EZRA JUDD YAM 5 03:15:26.23
5 460 GINO BONACCI YAM 4 02:42:02.70
6 432 NOLAN OSTEEN YAM 4 02:45:22.33
7 459 PATRICK MURRAY KTM 4 03:06:44.63
8 844 GAVIN FLANIGAN KTM 3 02:00:58.78
9 443 JAKE R DESMARAIS YAM 3 02:10:18.43
10 374 NATHAN ARETZ YAM 2 01:30:13.64
14. 4-Stroke B Lites – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 449 TYLER PALMER HQV 5 03:00:00.42
2 408 HUNTER CLEVELAND YAM 5 03:07:22.80
3 352 ZACHERIAH TINKEY KAW 4 02:33:17.49
4 232 ALEXANDER PATTERSON HQV 4 02:41:04.15
5 429 TYLER DANIELS HQV 4 02:50:55.95
6 364 COREY P MIHALEC YAM 4 02:58:58.13
7 808 COLE HENDERSON HON 4 03:09:40.66
8 137 TJ J FINE YAM 3 03:07:35.55
9 528 CORY A SHAFFER YAM 2 01:58:24.71
10 777 DANIEL REDDICK KTM 1 00:30:38.13
11 431 FRANKLIN BROWN KTM 1 00:32:04.63
15. Vet B (30+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 450 KASEY MOORE KTM 5 03:02:09.76
2 279 WILLIAM OBRIEN KTM 5 03:13:17.95
3 814 DAVID ESPINOSA KTM 4 02:37:46.62
4 401 GARY BISANG JR YAM 4 02:38:43.98
5 987 JOSIEL RAMOS KTM 4 02:41:08.51
6 445 ESTEBAN NAVEDA KTM 4 02:49:03.49
7 467 NATHAN TAYLOR KTM 4 02:49:28.11
8 433 SAM BISHOP YAM 4 03:00:53.19
9 436 ERNIE MARTIN KTM 4 03:16:50.39
10 613 DREW GORRIE YAM 4 03:20:34.39
16. Senior B (40+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 505 DOUGLAS WATSON SUZ 4 02:32:55.99
2 379 IGOR SOARES KTM 4 02:42:42.81
3 771 ADAM MILLER YAM 4 02:59:22.75
4 139 WES MORRIS YAM 4 03:10:54.60
5 994 SCOTT METHENY YAM 4 03:16:34.71
6 409 MIKE HORWATT KTM 2 01:42:22.00

 

Wild Boar
Palatka, FL – Round 1
17. WXC – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 1 TAYLA JONES HQV 5 02:17:20.84
2 2 BECCA N SHEETS KTM 5 02:18:20.50
3 828 MACKENZIE TRICKER KTM 5 02:23:46.55
4 444 KORIE STEEDE GAS 5 02:24:43.51
5 211 BROOKE COSNER KTM 5 02:25:08.62
6 210 EDEN NETELKOS YAM 5 02:39:30.07
7 703 SHYANN PHELPS KTM 5 02:40:21.55
8 650 RACHAEL ARCHER YAM 5 02:55:04.83
9 239 ANNELISA DAVIS KTM 4 02:24:10.03
10 483 ELIZABETH PEREZ KTM 4 02:42:15.91
11 453 LINDSEY BRADLEY YAM 1 00:28:14.83
DNF 4 RACHEL GUTISH BET 0 00:00:00.00
18. Super Senior A (45+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 801 GUY GIROUX SHR 5 02:27:17.01
2 467 JOSLIE CUTILLAS KTM 5 02:37:00.07
3 903 TODD L VESS YAM 5 02:39:15.44
4 406 SCOTT KIRCHOFF YAM 5 02:41:45.75
5 620 ROBERT BUTTS HQV 5 02:45:12.59
6 595 CURTIS BELL KTM 5 02:45:27.22
7 477 WILKY MORALES KAW 5 02:46:57.91
8 591 DARREN N VENDITTI KAW 5 02:48:14.77
9 787 ROGER C GUTHRIE HON 5 02:48:35.83
10 554 BRENT MERCER KTM 4 02:11:18.56
11 229 RODRIGO SILVA HQV 4 02:18:16.03
12 392 WALDEMAR MORALES KTM 4 02:20:12.49
13 475 NORBERTO RODRIGUEZ KTM 4 02:21:48.50
14 445 ALLAN BROWN YAM 4 02:31:44.68
15 428 JAMES DITEMEGER YAM 2 01:02:04.26
16 549 JOHNNY TAYLOR KTM 2 01:05:16.32
17 454 JAMES ELLIS KTM 1 00:30:21.79
19. Super Senior B (45+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 469 THOMAS LAMBERT KTM 4 02:14:23.34
2 222 MIKE DOWNS KTM 4 02:20:56.43
3 522 MIKE ZABARAC KTM 4 02:23:01.27
4 613 SCOTT MAIN YAM 4 02:23:28.20
5 744 WILL GRIBBIN YAM 4 02:24:08.05
6 411 BILLY EVANS KTM 4 02:27:40.85
7 365 PETER M HICKS KTM 4 02:32:40.20
8 501 RANDY W WAUGH HON 4 02:33:49.81
9 379 BRIAN MCGINITY KTM 4 02:35:37.86
10 256 JAMES NUCE KTM 4 02:48:02.51
11 817 DAN STEMPOWSKI KTM 3 01:46:44.71
12 331 CRAIG J SMITH KTM 3 01:57:45.34
13 316 CHUCK LEMASTER KTM 2 01:09:44.67
14 409 RYAN EINERWOLD YAM 2 01:35:24.30
20. Masters A (50+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 576 GREG MELKA KTM 5 02:30:50.65
2 419 BILL W GOLD KTM 5 02:45:04.67
3 398 CARY WEST HQV 5 02:45:21.47
4 202 STEPHEN THAXTON KTM 5 02:46:27.29
5 588 TODD ARTIMOUICH HQV 5 02:49:32.65
6 110 KENNY HAWKINS SUZ 4 02:08:57.89
7 552 THOMAS MCGINITY KTM 4 02:10:38.17
8 410 DAVID PILCHER KTM 4 02:11:52.23
9 242 TROY B STANLEY KTM 4 02:14:14.75
10 381 SEAN DILLON KTM 4 02:16:36.64
11 927 TODD GHEARING KTM 4 02:18:12.30
12 564 ARTHUR DOWNS KTM 4 02:18:19.30
13 386 THOMAS M JAUDAS KTM 4 02:28:50.22
14 446 ROBERT WILLIAMS KTM 3 01:35:59.87
15 640 ROBERT PIERCE KTM 3 01:51:21.87
16 856 JEFF GROVE KTM 2 00:58:50.87
17 655 ROD MARSHALL HON 2 01:03:43.35
18 431 JAMES HAYES HON 2 01:07:10.47
19 382 KERRY COMER HON 1 00:30:13.11
21. Masters B (50+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 632 ED HIGGINS KAW 4 02:15:48.52
2 485 DAVID PARSONS KTM 4 02:25:20.38
3 279 GARY BISANG YAM 4 02:30:28.16
4 429 MIKE VEACH KTM 4 02:35:44.83
5 447 JEFFREY HARMS HQV 4 02:50:06.59
6 913 GLEN C PANNEBAKKER HQV 3 01:58:55.95
7 391 ANTHONY WINSTEAD HQV 3 02:01:47.35
8 545 JOHN BLAKELY KAW 3 02:06:44.22
9 649 JERRY BULMAN KTM 1 00:32:48.94
DNF 434 GARY HUDAK KAW 0 00:00:00.00
22. Silver Masters A (55+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 533 RICHARD D DESROSIERS HQV 5 02:36:54.41
2 224 HENRY KNABE JR KTM 5 02:39:34.59
3 980 NORMAN E TURNBERG KTM 5 02:42:40.46
4 621 JERALD CURTIS KTM 5 02:49:16.01
5 221 STEVE R LAMBRUNO HQV 5 02:51:10.01
6 566 MARK FULLER KTM 4 02:17:22.35
7 255 RAY FEHRENBACH KTM 4 02:20:48.40
8 586 SAM WALLS KTM 4 02:22:26.69
9 478 ROBERT KIRCHNER KTM 4 02:29:26.44
10 626 CAIN BLACKWOOD KTM 4 02:30:47.44
11 388 GREG GRIMM YAM 4 02:30:57.37
12 627 MARK LOGAN KAW 4 02:39:52.80
13 435 CASEY CROFUT KTM 4 02:47:59.36
14 488 JAMES A ROE KTM 4 02:50:23.76
15 569 DENNIS FITZGERALD KTM 3 01:40:55.36
16 565 MICHAEL J DEMOS HQV 2 01:17:21.42
17 383 BRETT J LONG KTM 1 00:29:36.99
23. Silver Masters B (55+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 766 BUBBA H HITE KTM 4 02:25:20.15
2 368 STEVE PARKINSON HQV 4 02:25:54.18
3 296 DAVID GRAHAM KTM 4 02:28:58.55
4 273 BERNIE REBMAN YAM 4 02:30:02.99
5 448 JAMES A DICE SR KTM 4 02:33:01.92
6 560 TRACY KULAGA YAM 4 02:34:03.31
7 370 STEVE ANTHONY KTM 4 02:37:02.47
8 489 MICHEAL ERDMAN KTM 4 02:42:51.10
9 421 JOHN J ZELLAM YAM 4 02:46:02.97
10 375 WALTER DEPREE KTM 3 01:50:05.78
11 357 JAY GRIMES SUZ 3 01:57:02.41
12 304 TIMOTHY ANDERSON KTM 3 01:59:09.36
13 571 BRETT CUMMINGS GAS 3 02:03:59.67
14 405 ROBERT WERSCHEY HON 2 01:09:28.50
15 468 MELZ FAULKNER HQV 2 01:25:31.06
16 512 BILL MICHELS KTM 2 01:36:08.22
17 193 STEVEN E THOMPSON KTM 2 01:37:39.77
18 636 DAVID THOMPSON KTM 1 00:33:08.31
19 582 JAMES A GEISE KTM 1 00:38:52.77
DNF 369 JAKE JORDAN KAW 0 00:00:00.00
24. Golden Masters A (60+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 449 CHRIS SUMNER HQV 4 02:16:12.14
2 216 KEVIN MONAHAN KTM 4 02:18:18.71
3 433 FRANK CAMPBELL KTM 4 02:24:42.19
4 605 JACK R STEELE KTM 4 02:31:47.81
5 630 STANLEY GANTT YAM 4 02:52:53.80
6 999 KIM MAHNCKE KTM 3 01:46:06.83
7 486 WILLIAM BAGBY HQV 3 02:02:08.11
8 618 JACK MEMMELAAR KTM 2 01:07:50.35
9 373 FABIAN DRESSLER YAM 1 00:28:45.69
25. Golden Masters B/C (60+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 291 JIM D DOUGLAS KTM 4 02:33:42.25
2 517 DALE FOLWELL KTM 4 02:42:41.21
3 418 LARRY ROOT KTM 4 02:48:48.15
4 523 KEVIN OUTLAND KTM 4 02:58:12.22
5 376 MARK S COOK KTM 3 02:14:36.91
6 443 DAN HARDING YAM 3 02:33:41.29
7 611 STEVE W FRATZKE SHR 3 02:34:24.55
8 658 DANNY RIGSBY HON 2 01:31:51.08
9 535 MIKE JAZWIECKI YAM 2 01:46:52.89
10 829 RICK HOLLENKAMP SHR 1 00:30:03.63
11 525 LARRY HILL KTM 1 00:37:59.62
DNF 442 ANGEL L MENDEZ KTM 0 00:00:00.00
26. Elite Masters (65+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 263 GORDON STOUT KTM 4 02:16:09.99
2 272 DAVID HEATH KTM 4 02:33:48.43
3 404 VERGLE YOUNG KTM 3 02:08:45.62
4 538 CLAUDE LEONARD YAM 1 00:28:40.24
27. Platinum (70+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 624 FRANK R WORTMANN KTM 4 02:50:35.82
2 450 THOMAS LEVESQUE KTM 3 02:28:25.10
3 476 KENNY COCHRAN HQV 2 01:09:05.05
28. Women – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 777 JOCELYN BARNES HQV 5 03:02:21.70
2 298 GENNA SQUIRE KAW 4 02:14:55.51
3 715 MARINA CANCRO BET 4 02:15:22.19
4 436 KATIE BENSON KTM 4 02:18:30.85
5 742 ALLI PHILLIPS HQV 4 02:18:38.95
6 949 ALICIA GOGGEL HON 4 02:25:23.18
7 724 TALIA DAUPHIN HQV 4 02:30:22.94
8 305 ABBY DEFEO KTM 4 02:38:32.50
9 441 TIFFANY VALENTINE KTM 4 02:39:32.22
10 529 DAWN SILVIA KTM 4 02:43:47.42
11 553 BAILEE ALLEN KTM 1 00:32:22.11
29. 125 B/C – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 423 LUCAS GROUNDS HQV 5 02:29:20.70
2 596 BLAYKE COLER KTM 5 02:40:20.70
3 213 COLTON VICK YAM 5 02:44:44.22
4 286 STEPHEN BELL KTM 5 02:46:20.15
5 814 TROY SMITH HQV 5 02:46:27.13
6 728 GILBERT DOMINGUEZ KTM 4 02:23:06.40
7 484 JOSEPH COOPER YAM 4 02:27:05.15
8 218 CHASE RUTAN HQV 4 02:38:40.86
9 612 JOSHUA GANNON YAM 4 02:42:24.23
10 480 HAWK WRIGHT YAM 4 02:46:27.03
11 548 CARSON BAGGETT YAM 4 02:48:47.70
12 461 JEREMAIH DEAVERS HQV 3 02:49:02.01
13 573 NICHOLAS MARLOWE HQV 1 00:26:36.27
14 507 JACK GROOVER YAM 1 00:28:32.48
15 511 KADEN CHILDERS YAM 1 00:29:06.35
30. Open C College (16-24) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 722 CARTER KERENS HQV 4 02:07:09.92
2 524 FISHER ZABARAC KTM 4 02:15:59.06
3 257 DYLAN R FLEMING SHR 4 02:20:05.14
4 527 DREW S MAZZA HON 4 02:22:40.46
5 638 AUSTIN PERDUE KAW 4 02:25:02.31
6 998 JAMESON HARDY BET 4 02:33:01.32
7 315 ISAAC COLE HQV 3 01:50:25.43
8 496 JARED LUSK KTM 3 01:51:48.35
31. Open C Junior (25+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 464 JESSE CARSON YAM 4 02:21:43.45
2 426 STEVEN WESTERMEYER KTM 4 02:25:04.32
3 642 JAMES SMITH YAM 4 02:27:49.17
4 578 ZACK LIVINGSTON KTM 3 01:46:34.63
5 472 JAMES MARGETIS KTM 3 02:07:56.45
6 327 JOSEPH MURPHY HON 3 02:26:57.91
7 579 JACKSON B WHITLEY KTM 1 00:27:45.45
8 482 JOHN MILLER HSB 1 00:28:38.40
32. 250 C Schoolboy (14-17) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 852 CASEY J SIMMONS YAM 4 02:08:21.47
2 730 BEN THOMASON YAM 4 02:11:02.47
3 583 BENJAMIN WACHA YAM 4 02:19:37.54
4 465 CARTER HOLZER YAM 4 02:20:01.26
5 585 ADAM WESTGATE YAM 4 02:21:22.06
6 401 JOSHUA VANKIRK YAM 4 02:24:48.78
7 457 ETHAN DINGLE YAM 4 02:24:55.69
8 471 SHAWN SUMNEY YAM 4 02:26:06.88
9 771 LUKE M REWIS KTM 4 02:28:00.33
10 399 CODY BRUNCK KTM 4 02:31:35.52
11 417 CHRISTOPHER EDDY HQV 4 02:34:08.35
12 846 RYAN HARMS KTM 4 02:35:51.15
13 339 BYRCE ALKIRE HQV 4 02:42:55.78
14 593 JAYTEN ELLIOTT KAW 4 02:49:15.93
15 396 TRENT W WATKINS HQV 3 01:56:00.82
16 570 NICHOLAS WASKAN HON 3 02:06:25.35
17 395 AARON HART YAM 2 01:17:47.07
DNF 760 COLBY UHL HQV 0 00:00:00.00
33. 250 C College (18-24) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 990 BEN KIRKLAND KTM 4 02:06:42.99
2 551 CLAY SHINGLETON YAM 4 02:17:14.59
3 531 TRAVIS PHILLIPS KTM 4 02:20:34.51
4 761 TRISTAN J GUTHRIE YAM 4 02:22:25.54
5 502 JARRETT TALBOTT HON 4 02:25:02.98
6 634 SCOTT MILLER KTM 4 02:41:45.29
7 644 VALDINEI CARLINI JR KTM 3 01:59:53.01
8 499 MICHAEL RAGNO KTM 3 02:05:09.19
9 313 JONATHAN MATHENY YAM 3 02:19:23.43
10 711 KAISOR STOREY HON 2 01:10:11.63
11 503 DUSTIN ANDERSON YAM 1 00:31:36.23
34. 250 C Junior (25+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 714 JP BALSER KTM 4 02:17:41.58
2 556 BENJAMIN A THOMPSON YAM 4 02:20:42.44
3 510 MICHAEL MUOVICH KTM 4 02:21:16.80
4 615 JUAN MIJANZOS YAM 4 02:23:57.90
5 250 JOHN SHARP HQV 4 02:24:59.55
6 610 ERIN MANUELES KTM 4 02:27:46.94
7 704 TAVY RANKINS KTM 4 02:28:03.47
8 589 TYLER JAMES KTM 4 02:28:30.49
9 607 KEVIN MANUELES YAM 3 01:49:12.87
10 635 ANDREW DAVIS YAM 3 01:55:34.26
11 494 TRAVIS FETTER SUZ 1 00:34:35.13
DNF 682 STEPHEN ARNOLD KAW 0 00:00:00.00
35. 200 C Schoolboy (12-15) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 430 EZRA PRINE KTM 4 02:13:07.93
2 513 TUCKER MARTIN KAW 4 02:18:51.83
3 437 JACK WELLBORN KTM 4 02:22:19.55
4 526 JOSH VILLENEUVE KTM 4 02:23:21.36
5 289 MILES GEFFKEN SHR 4 02:30:23.11
6 825 ANTHONY BLACKBURN KTM 4 02:33:01.65
7 322 BRADY GORRELL YAM 3 02:18:33.99
36. 200 C (16+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 641 JORDAN M BURNETTE KTM 4 02:20:15.63
2 514 RAYMIE SEGARS KTM 4 02:30:57.31
3 438 BENJAMIN FRICKS KTM 4 02:42:11.17
37. 4-Stroke C Lites – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 557 ALEXANDRE MOISAN YAM 4 02:12:48.21
2 439 DYLAN PROFFITT KAW 4 02:14:50.31
3 748 TYLER MALBOEUF HON 4 02:16:57.41
4 498 KEVIN PERRY JR HON 4 02:18:26.95
5 241 AUSTIN SENTELL KTM 4 02:19:17.61
6 692 CODY LINDA HQV 4 02:29:11.23
7 721 SEPH PADON HON 4 02:37:30.41
8 645 JEFFREY DUPRE YAM 4 02:44:43.57
9 452 JAMES WILL YAM 3 01:36:45.15
10 378 JAKEB JORDAN KTM 2 01:06:21.37
11 737 ROY CULBERTSON YAM 2 01:08:28.98
12 530 ANDREW MCDANIEL YAM 2 01:14:08.49
13 544 JONATHAN BLAKELY KAW 2 01:15:50.82
38. Vet C (30+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 848 WILLIAM J DAUGHTRY KAW 4 02:12:52.82
2 575 SCOTT R HITE HON 4 02:14:40.07
3 451 JOSHUA CARON KTM 4 02:20:15.13
4 574 DERRICK ALFRED KTM 4 02:20:41.56
5 408 STEPHEN TERKILDSEN YAM 4 02:22:16.42
6 466 DANIEL PARLIER KAW 4 02:26:00.63
7 543 THOR CHURCH KAW 4 02:32:45.70
8 631 ADAM ODELL HQV 4 02:37:33.94
9 572 RICHARD INSCOE KTM 4 02:38:45.59
10 561 ROY J LANDIS KTM 4 02:44:13.62
11 534 JOSH D RIBLEY SUZ 4 02:46:05.72
12 540 DIMA MOSOLOV KTM 4 02:53:58.90
13 723 CHRIS E SHOCKEY KTM 3 01:55:04.52
14 414 FRANK F FERRI KTM 3 01:56:36.11
15 420 RANIEL DANTIC KTM 3 01:58:26.67
16 710 TIM ORCE KTM 3 01:59:00.59
17 559 BRIAN HENSLEY KTM 3 02:01:43.75
18 594 BRANDON PUCKETT KAW 3 02:34:16.43
19 487 JERRAD HUPRICH KAW 3 02:36:48.11
20 497 ONELL LEE KTM 1 00:28:55.57
21 917 BOBBY BUCHHOLZ BET 1 00:29:39.73
DNF 606 CAMERON JARRETT KTM 0 00:00:00.00
39. Super Vet C (35+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 479 WENDER RODRIGUEZ KAW 4 02:20:23.15
2 377 PASCAL RANCOURT BET 4 02:22:54.06
3 515 THIAGO RODRIGUES KTM 4 02:24:49.12
4 991 ANTHONY DEMICHAEL KTM 4 02:24:50.54
5 701 JEF DUFOUR BET 4 02:30:09.13
6 672 JEFF SMITH KTM 4 02:45:25.57
DNF 849 STEPHEN M BARBER HQV 0 00:00:00.00
40. Senior C (40+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 427 BRENT BELSOLE HQV 4 02:25:07.47
2 622 KEVIN NATIONS HQV 4 02:28:12.26
3 520 KEACH VINSON KTM 4 02:29:30.63
4 788 JASON WALLACE HQV 4 02:33:14.86
5 521 JOSE FELICIANO KTM 4 02:35:24.13
6 874 FEDERICO CLAPS KTM 4 02:36:50.18
7 371 ROBERT WHITLOCK KTM 4 02:58:24.95
8 629 CHRISTIAN FERREYOZA YAM 3 01:55:27.79
9 539 MICHAEL WARREN YAM 3 02:04:32.01
10 495 EDWARD PULLEN HQV 3 02:04:49.61
11 415 JUDE GAUVREAU HON 3 02:05:06.70
12 929 JOSEPH M SIRACUSANO KAW 3 02:07:38.34
13 617 HECTOR GUTIERREZ KTM 3 02:20:26.91
14 412 EVERETT BAKER KTM 3 02:43:54.98
41. Super Senior C (45+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 432 BOBBY TOMASIAK KTM 4 02:34:09.33
2 519 CLAIR COAST HON 4 02:34:23.58
3 460 MICHAEL MUOVICH SUZ 4 02:48:26.24
4 509 RANDY KING KTM 3 02:07:08.50
5 346 GREGORY BURROWS HON 3 02:19:27.14
6 769 DOUG PIERCY BET 3 02:36:09.36
42. Masters C (50+) – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 360 MICHAEL LANNING YAM 4 02:26:54.72
2 818 LEE EDENS YAM 4 02:30:22.54
3 542 TODD SISTI KTM 4 02:30:29.79
4 372 BILL R FAINT KTM 4 02:37:09.58
5 323 PAUL LEFTWICH YAM 4 02:41:52.59
6 792 NEAL SEELINGER KTM 3 01:54:03.53
7 568 TIMOTHY BERUBE YAM 3 01:54:14.58
8 300 MILTON TAYLOR KTM 3 02:04:07.87
9 587 MIKE D ALLEN YAM 2 01:13:10.65
10 364 JEFF PUCKETT HON 2 01:23:59.90
11 402 DAULTON WRIGHT KTM 2 01:29:26.82
12 473 ERIK JAUDAS KTM 2 01:34:22.17
13 614 HOWARD LAND HQV 2 01:38:57.83
43. Women C – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 592 EVELINA PERONI HQV 4 02:29:50.49
2 563 KERRIE KNOX KTM 4 02:43:39.74
3 344 KARA PARSONS HQV 4 02:50:47.67
4 915 CLAUDIA DANIELEWICZ KTM 3 02:21:03.89
5 353 MELISSA PARSONS KTM 3 02:22:52.72
6 537 CHARUWAN KANTREE YAM 3 02:58:49.63
7 422 KARLEY MICHELS KTM 2 01:35:20.36
8 491 BREANNA COAST SUZ 1 00:33:39.22
44. Sportsman A – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 532 MARK L HERESCO JR KTM 5 02:21:58.55
2 584 PAUL PETRIN HQV 5 02:23:11.05
3 508 JIMMY HAWKINS KTM 5 02:23:11.90
4 462 DELMI MOLINA KTM 5 02:27:00.93
5 616 JEAN-OLIVIER GOULET KTM 5 02:28:07.94
6 713 CODY ALIFF KTM 5 02:28:44.75
7 773 ANDREW J COFFEY YAM 5 02:32:44.92
8 689 DEREK GRAVITT YAM 5 02:34:38.03
9 389 CODY SMITH KTM 5 02:35:07.04
10 686 PATRICK BILLINGS HQV 5 02:39:00.15
11 755 JEFFERY ODELL KTM 5 02:40:01.65
12 625 JEREMY MASSE KTM 5 02:42:42.70
13 639 DAVEY J STERRITT YAM 5 02:44:17.69
14 822 JOSH M WHITEHEAD HON 5 02:46:43.29
15 493 FERNANDO CASAGRANDE YAM 5 02:50:45.21
16 774 THOMAS CALDWELL KAW 5 02:52:32.66
17 831 ZACHARY W DUBOIS YAM 4 01:53:32.05
18 598 LUKE A PARSONS HQV 4 01:59:03.73
19 555 FERNANDO DAVILA KTM 4 02:02:23.85
20 212 SAMUEL CAUTHEN KTM 4 02:08:16.49
21 633 JOSEPH LOGAN KTM 4 02:18:29.87
22 547 TALON BENNETT KTM 4 02:20:38.29
23 459 KEVIN WEBER KTM 4 02:21:56.11
24 407 CHRIS HEALEY KAW 4 02:29:57.10
25 603 DILLON RAMEY YAM 4 02:39:56.92
26 759 TYLER J MARTIN YAM 3 01:27:27.06
27 619 JOHN T MAIER SHR 3 01:28:48.37
28 623 TYLER MADDOX YAM 3 01:34:13.95
29 199 TRAVIS PASTRANA SUZ 3 02:18:24.11
30 600 JONATHAN E GOSSELIN KTM 2 00:53:12.60
31 637 TONY WENCK YAM 2 00:53:22.33
32 924 HUNTER J MADDOX KTM 2 00:55:06.95
33 647 BRADLEY KRAUSE SHR 2 00:57:07.61
34 481 DUSTIN MATHIESEN KAW 2 00:58:51.84
35 504 COLEMAN BRINSON YAM 2 00:58:52.70
36 717 JACOB BECK KTM 2 01:04:41.10
37 456 TIMOTHY CAMPBELL KTM 1 00:23:47.60
38 778 CAIO SILVA KTM 1 00:25:29.40
39 400 NICHOLAS FIDANZA KTM 1 00:26:47.16
40 528 LUIS DAVILA KAW 1 00:27:13.68
45. Sportsman B – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 558 ALEX BERNDT KTM 5 02:41:58.05
2 506 COLE GROOVER YAM 5 02:43:41.41
3 546 DANIEL PEREZ KAW 5 02:45:06.36
4 362 DYLAN M TURNER YAM 5 02:47:26.37
5 397 DAKOTA TURNER YAM 5 02:47:31.39
6 815 BRANDON L AUSBURN KAW 4 02:10:18.56
7 463 RHETT REISER KTM 4 02:13:58.11
8 813 COREY COURSEY KTM 4 02:14:58.31
9 492 ALEJANDRO ANEZ KTM 4 02:18:17.73
10 628 GARRETT S GEORGE KTM 4 02:18:30.88
11 567 RYAN TREBON HQV 4 02:18:49.07
12 961 SEAN DAUGHERTY KTM 4 02:21:28.29
13 729 JUSTIN R JOHNSON KAW 4 02:21:28.59
14 413 WILLIAM HALLENBECK KTM 4 02:21:46.21
15 827 CODY ALLEN KTM 4 02:24:39.73
16 384 CHRIS HART YAM 4 02:25:59.44
17 646 JESLEI GUAITOLINI HQV 3 01:39:56.13
18 580 REINALDO PRIETO HQV 3 01:40:00.95
19 581 EMILIO ADRIAN KTM 3 01:47:22.78
20 608 MICHAEL WHIGHAM YAM 3 01:49:20.10
21 914 CODY L SIMMS KAW 3 02:03:25.41
22 490 MAYKEL L L PENALVER SR KTM 1 00:37:02.82
23 385 MATT ISRAEL KTM 1 00:39:08.92
DNF 505 DYLAN BRINSON YAM 0 00:00:00.00
46. Trail Rider – Bike – Class Results
Place Nbr Name Brand Laps Elapsed
1 562 JUSTIN RIFENBURG KAW 4 02:19:30.06
2 789 DANIEL LAMM KTM 4 02:23:01.93
3 394 MARK TRUDEAU KTM 4 02:31:19.00
4 393 MICHAEL LADUE KTM 4 02:36:22.12
5 577 MITCHELL COFFYN SUZ 4 02:42:44.33
6 366 BIJORN ERICKSON BET 4 02:43:41.59
7 969 MICHAEL TURNER HON 4 02:44:16.23
8 516 TYLER STOBIERSKI KTM 4 02:49:01.45
9 387 JESSIE FAIR TM 3 01:50:10.27
10 416 LUKE STOBIERSKI KTM 3 01:58:39.23
11 602 NICHOLAS WHITAKER HQV 3 02:15:35.26
12 363 JAY ALLEN KAW 3 02:18:57.51
13 599 THAD TEMPLETON HQV 3 02:19:17.22
14 458 BRAD SIEMON YAM 3 02:21:52.74
15 380 WILLIAM PRESCOTT YAM 2 01:18:25.33
16 518 EDWARD STOBIERSKI KTM 2 01:31:04.26
17 883 JIMMY D JACKSON HON 2 01:48:47.23
18 536 JAMES JOHNSON YAM 2 01:53:29.93
19 390 LANCE C LAROSE HQV 2 01:54:23.85
20 597 GABE COSTELLO KTM 2 02:20:57.41
21 643 JUSTIN R AUBURN KTM 1 00:41:23.43
DNF 997 CARLOS RAMIREER YAM 0 00:00:00.00

ADVERTISEMENT

Comments are closed.