RESULTS | AMSA – 2019 BushBasher XC

RESULTS | AMSA – 2019 BushBasher XC
Dutch Creek, AB Canada.

VIEW ALL RESULTS
www.amsaoffroad.ca

PRO: 1. Jason Schrage (HON); 2. Kevin Dupuis (HSQ); 3. Luke Sydor (YAM); 4. Kevin Pelletier (YAM); 5. Jack Sawatzky (HSQ);

VET MASTER: 1. Micheal Dobovich (KTM); 2. Monty Brown (KTM);

EXPERT: 1. Daniel Scott (KTM); 2. Ben Riviere (HSQ); 3. Travis Reed (BTA); 4. Tyler Riviere (HSQ); 5. Shane Eyre (HON);

30+ A: 1. Arjan Spelt (KTM); 2. Kevin Hazenberg (HSQ); 3. Kyle Perry (YAM); 4. William Lopinto (HSQ); 5. Colin Husted (KTM);

ADVERTISEMENT

40+ A: 1. Jason Sackman (KTM); 2. Josh Mikkelsen (KTM); 3. Brad Elder (KTM); 4. Neil Jesse (SUZ); 5. Tab Sydor (KTM);

INTERMEDIATE: 1. Jordon Sinnott (HSQ); 2. Riley Larson (KTM); 3. Tyler French (HSQ); 4. Reed Tensen (KTM);

LADIES EXP: 1. Melissa Harten (BTA); 2. Kristen Broderick (KTM);

50+: 1. Peter Issler (HSQ); 2. Nick Karas (YAM); 3. Dennis Kaltenbruner (KTM); 4. Lyndon Miller (KTM); 5. Dennis Miller (KTM);

40+ B: 1. Gary Newman (KTM); 2. Steven Mansfield (KTM); 3. Chris Stodgell (HSQ); 4. Phil Temple (KTM); 5. Tom Machnik (KTM);

30+ B: 1. Cole Eslinger (KTM); 2. Steve Milthorp (KTM); 3. Josh Boland (KTM); 4. Zackrie Lasek (HUS); 5. Trent Sauve (KTM);

LADIES INT: 1. Lorna Rothwell (KTM); 2. Jan Campbell (KTM); 3. Margot Kirkwold (HSQ); 4. Meghan Williams (KTM); 5. Trudy Elder (KTM);

JUNIOR: 1. Carsen Poland (HSQ); 2. Kieran Boyle (KTM); 3. Jake Mikkelsen (KTM); 4. Alex Fehr (KTM); 5. Nicholas Cymbaluk (KTM);

BEGINNER: 1. Randy Ruston (KTM); 2. Alex Desjardins (KTM); 3. Cody Haupt (SUZ);

KIDS EXP: 1. Alex Fehr (KTM); 2. Bryer Mcree (KTM); 3. Dayton Bley (KTM); 4. Nick Vaudry (YAM);

SPORTSMAN: 1. Steve Jervis (KTM); 2. Brian Coe (KTM); 3. Steven Jeffries (BTA); 4. Keith Linton (HSQ);

KIDS INT: 1. Kaleb Routley (HSQ); 2. Wyatt Genert (KAW); 3. Gage Willis (HSQ); 4. Brodie Schatz (HSQ); 5. Hudson Davies (KTM);

LADIES JR.: 1. Brooklyn Bonneau (YAM); 2. Leeanne Schnell (KTM); 3. Leanna Riviere (HSQ); 4. Brittany Schrage (HON); 5. Madison Chapman (KTM);

LADIES BEG: 1. Tessa Kaltenbruner (HSQ); 2. Melissa Byrne (KTM); 3. Danielle Mckenzie (KTM); 4. Woulien Spelt (KTM); 5. Morgan Riviere (KAW);

KIDS JR: 1. Aiden Spelt (KTM); 2. Liam Elder (HSQ); 3. Anden Jilg (KTM); 4. Mick Davies (KAW); 5. Jacob Pelletier (YAM);

KIDS BEG: 1. Ty Jesse (KAW); 2. Blaze Crowe (HSQ); 3. Jacob Byrne (KTM); 4. Kade Smith (KTM); 5. Kai Deweerd (KTM);

PEEWEE EXP: 1. Hayden Dupuis (HSQ); 2. Gavin Byrne (KTM); 3. Gavin Fehr (HON); 4. Isabella Bley (KTM); 5. Hailey Spelt (KTM);

PEEWEE INTER: 1. Rylan Sawyer (KTM); 2. Graye Dobovich (KTM); 3. Chase Miller (HON); 4. Brekyn Lucas (KAW); 5. Von Pierson (KTM);

PEEWEE BEG: 1. Reeve Dobovich (KTM); 2. Maisy Lucas (HON); 3. Ryder Miller (YAM); 4. Allie Rarick (SUZ); 5. Eve Prockiw (YAM);

Comments are closed.