RESULTS – Tombstone HS 2019

RESULTS – Tombstone HS 2019
Indian Graves, Alberta, Canada

VIEW FULL RESULTS – MOTOTALLY.COM/AMSA

 

PRO: 1. Trystan Hart (KTM); 2. Jason Schrage (HON); 3. Bruder Whyat (KTM); 4. Luke Sydor (YAM); 5. Aj Prockiw (HSQ);

VET MASTER: 1. Shane Cuthbertson (HSQ); 2. Micheal Dobovich (KTM); 3. Bj Lawson (KTM); 4. Monty Brown (KTM);

EXPERT: 1. Owen Mckill (HSQ); 2. Daniel Scott (KTM); 3. Travis Reed (BTA); 4. Shane Eyre (HON); 5. Cole Chapman (KTM);

30+ A: 1. Arjan Spelt (KTM); 2. Kyle Bodrug (HSQ); 3. Kyle Perry (YAM); 4. Steven Sanders (KTM); 5. Shilo Duthie (KTM);

ADVERTISEMENT

40+ A: 1. Josh Mikkelsen (KTM); 2. Brad Elder (KTM); 3. Keith Routley (KTM); 4. Steve Roach (KTM); 5. Jon Griffith (KTM);

INTERMEDIATE: 1. Reed Tensen (KTM); 2. Riley Larson (KTM);

LADIES EXP: 1. Shelby Turner (KTM); 2. Kristen Broderick (KTM); 3. Erin Prockiw (KTM);

50+: 1. Howard Lawrence (KTM); 2. Peter Issler (HSQ); 3. Dennis Kaltenbruner (KTM); 4. Lee Ready (KTM); 5. Nick Karas (YAM);

40+ B: 1. Steven Mansfield (KTM); 2. Gary Newman (KTM); 3. Tom Machnik (KTM); 4. Phil Temple (KTM); 5. Bret Fazzio (HON);

30+ B: 1. Cole Eslinger (KTM); 2. Trent Sauve (KTM); 3. Steve Milthorp (KTM); 4. Josh Boland (KTM); 5. Maxim Ducap (HSQ);

LADIES INT: 1. Lorna Rothwell (KTM); 2. Margot Kirkwold (HSQ); 3. Meghan Williams (KTM);

JUNIOR: 1. Kieran Boyle (KTM); 2. Carsen Poland (HSQ); 3. Jake Mikkelsen (KTM); 4. Bryer Mcree (KTM); 5. Patrick Williamson (KTM);

BEGINNER: 1. Randy Ruston (KTM); 2. Lee Brewerton (HSQ); 3. Adam Henry (HSQ);

KIDS EXP: 1. Alex Fehr (KTM); 2. Bryer Mcree (KTM); 3. Kale Cuthbertson (HSQ); 4. Nick Vaudry (YAM); 5. Dayton Bley (KTM);

KIDS INT: 1. Kaleb Routley (HSQ); 2. Russell Graham (YAM); 3. Jace Larson (KAW); 4. Hudson Davies (KTM); 5. Wyatt Genert (KAW);

LADIES JR.: 1. Brittany Schrage (HON); 2. Leeanne Schnell (KTM); 3. Danielle Regnier (KTM); 4. Madison Chapman (KTM); 5. Christina Draper (KTM);

LADIES BEG: 1. Jen Rarick (KTM); 2. Danielle Mckenzie (KTM); 3. Tessa Kaltenbruner (HSQ); 4. Michelle Regimbald-Diep (KTM); 5. Melissa Byrne (KTM);

KIDS JR: 1. Aiden Spelt (KTM); 2. Liam Elder (HSQ); 3. Anden Jilg (KTM); 4. Mick Davies (KAW); 5. Harley Lawson (KTM);

KIDS BEG: 1. Ty Jesse (KAW); 2. Blaze Crowe (HSQ); 3. Reid Chuckrey (HON); 4. Ben Chuckrey (HON); 5. Hailey Spelt (HSQ);

PEEWEE EXP: 1. Gavin Byrne (KTM); 2. Jacob Sawyer (KTM); 3. Gavin Fehr (HON); 4. Hailey Spelt (KTM); 5. Isabella Bley (KTM);

PEEWEE INTER: 1. Rylan Sawyer (KTM); 2. Trinity Draper (YAM); 3. Graye Dobovich (KTM); 4. Tiffany Kisjes (HON); 5. Avery Dubinsky (YAM);

PEEWEE BEG: 1. Reeve Dobovich (KTM); 2. Grayson Maik (HON); 3. Jade Deweerd (KTM); 4. Ryder Miller (YAM); 5. Allie Rarick (SUZ);

 

www.amsaoffroad.ca

Comments are closed.