RESULTS | SGC Alberta ALIX Harescramble

RESULTS | Alix Harescramble Results – Alberta
Live Scoring By Enduro Promotions.
PHOTOS | kathi Issler | DOPE Photos

BCLASS lapsACLASS laps  | Kids exp-inter laps
overall-lapskids jr pw exp laps | Club Class laps

PW int results classPW results laps
PW  results class   | PW INT results lap

5 – 9/12/2020 – Xtreme Raceway HS
Pro
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 369 Luke Sydor YAM 6 1:34:01.969
2 99 Branden Petrie KTM 6 1:34:11.981
3 711 Ty Cartwright KTM 6 1:35:58.974
4 198 Travis Reed HSQ 6 1:36:56.799
5 438 Pete Keeping KTM 6 1:37:34.629
Vet Master
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 94 Peter Issler HSQ 5 1:32:37.327
2 65 Nick Karas YAM 5 1:33:24.163
3 46 Alex Baumann KTM 5 1:43:43.112
4 605 Naden boyd YAM 5 1:47:59.482
5 110 Tony Paxton KTM 2 0:44:52.652
Expert
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 236 Darrin Sargeant KTM 6 1:37:05.119
2 651 Arjan Spelt KTM 6 1:45:14.049
3 78 Tyler Plum KTM 6 1:45:25.854
4 839 Travis Sydor YAM 5 1:30:02.375
5 111 Elliot Boudreau KTM 5 1:31:16.977
6 238 Jaycee Ellis KAW 5 1:42:47.694
7 661 Jeremy Mercier KTM 2 0:35:39.658
30+ A
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 85 Corey Wilfort YAM 6 1:44:09.229
2 22 Christopher Chambers KTM 5 1:30:30.044
3 841 Wes Shippelt HON 5 1:32:12.425
4 204 Mike michalik KTM 5 1:34:59.498
5 7 Cedric Ducap HSQ 5 1:40:35.724
6 8888 Russell Phillips HSQ 3 1:05:24.149
40+ A
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 974 Chris Stodgell HSQ 5 1:35:33.918
2 80 Steve Milthorp KTM 5 1:37:25.564
3 717 Steven Mansfield KTM 5 1:39:03.004
4 76 Wolfgang Krah BTA 5 1:39:30.227
5 112 Jesse Byrne KTM 5 1:40:23.444
6 1803 Blake Bancarz KTM 5 1:41:17.719
7 164 Greg Grass HSQ 5 1:42:41.494
8 239 Drew Ellis KAW 4 1:30:52.744
Intermediate
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 23 Carsen Poland HSQ 5 1:33:27.193
2 637 Bryer McRee KTM 5 1:33:35.279
3 7000 Austin Ergezinger YAM 5 1:35:58.234
4 207 Bryce Boyd YAM 5 1:39:48.523
5 600 Matt macisaac KTM 5 1:42:20.501
6 603 Keegan Christianson KTM 5 1:43:27.213
7 187 Jason Nayel KTM 5 1:43:39.752
8 363 Cole Henderson KTM 4 1:27:48.773
9 611 Nicholas Ryan HON 4 1:31:18.136
10 1225 Jayden Mansfield KTM 4 1:32:40.867
11 437 Nicholas Cymbaluk KTM 3 0:59:14.980
12 666 Cody Holden KTM 3 1:08:35.003
13 880 Evan Klein KTM 3 1:13:03.787
14 73 Alex Fehr KTM 2 0:42:52.855
15 410 lucas dunlap KTM 1 0:23:50.044
Ladies Expert
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 645 Lorna Rothwell KTM 4 1:30:36.958
2 1278 Jenna Mercier KTM 4 1:32:29.314
3 237 Jade Ellis KAW 4 1:39:44.596
4 1172 Ashlynn Mercier KTM 3 1:35:22.051

 

5 – 9/12/2020 – Xtreme Raceway HS
50+
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 94 Peter Issler HSQ 6 1:35:50.387
2 65 Nick Karas YAM 6 1:35:51.120
3 110 Tony Paxton KTM 6 1:42:51.869
4 477 Mark Cymbaluk KTM 5 1:33:13.518
5 906 Arthur Potter KTM 5 1:39:42.168
6 1209 George Schwanke KTM 5 1:40:27.757
7 615 Mark Gustafson BTA 1 0:23:00.424
40+ B
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 165 Rich Winter KTM 6 1:44:52.224
2 1091 Ryan Miller HSQ 5 1:32:46.621
3 45 Gary Lucas KTM 5 1:34:39.999
4 248 Iain Combres YAM 5 1:39:34.553
5 606 Al Combres KTM 5 1:47:23.836
6 612 mark johnson YAM 5 1:48:39.435
30+ B
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 882 Jesse McKee KTM 6 1:43:51.078
2 883 Derek Helfrick KTM 6 1:44:23.645
3 708 Andrew Brown KTM 6 1:44:38.598
4 2255 Tyson Ulrich KTM 5 1:30:36.924
5 1146 Quin Ulrich KTM 5 1:45:49.858
6 1196 Andrew Hornsby KAW 1 0:22:18.893
60+
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 771 Dylan Cartright KTM 6 1:37:30.742
2 1178 Lionel Dumontier KTM 5 1:38:36.049
3 1025 Brian Coe HSQ 2 0:53:07.365
DNF 602 Al Clark YAM 0 0:00:00.000
Ladies Intermediate
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 518 Kaleigh Cegielnik KTM 4 1:28:17.391
2 719 Leeanne Schnell KTM 4 1:30:07.475
3 901 Melissa Byrne KTM 4 1:30:55.002
4 130 Cristal Pelletier BTA 4 1:35:56.088
Junior
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 663 Jace Chiles YAM 5 1:29:23.698
2 667 Graeme Kirkwold HSQ 5 1:34:12.345
3 994 Rhys Reynolds KTM 5 1:39:29.782
4 662 Aaron Marier YAM 5 1:41:46.648
5 247 Vance Poisson YAM 4 1:28:24.480
Beginner
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 256 Eric Jimenez KTM 4 1:30:09.806
2 257 German Contreras KTM 4 1:33:50.929

 

PeeWee Beginner
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 312 kade Dupis KTM 28 0:31:44.098
2 77 Ridge reynolds HON 27 0:30:39.452
3 18 Aria Giusti KTM 27 0:30:46.246
4 12 Nixyn Boryskiewich SUZ 26 0:32:16.775
5 23 Matteo Giusti KTM 25 0:30:24.623
6 50 Reid Wakefield YAM 24 0:33:20.252
7 205 Alice Barabas HON 23 0:32:13.862
8 1274 Jerrick Harrison KTM 23 0:32:41.951
9 700 Ethan Reardon HON 23 0:33:12.944
10 5050 Aries Davidson HON 23 0:33:29.040
11 902 Alayna Reed YAM 21 0:30:42.239
12 75 Lillian Strauss SUZ 21 0:31:57.553
13 307 Sully Howe YAM 21 0:32:12.007
14 8 Brielle lueers HON 20 0:30:22.946
15 907 Stephanie Reed YAM 19 0:30:51.735

ADVERTISEMENT

PW Intermediate
Place Racer# Racer Name Brand Laps Total Time
1 76 Owen Strauss KAW 20 0:45:26.147
2 70 Cameron Frykas YAM 20 0:45:33.735
3 913 Weston Strauss KTM 18 0:46:06.570
4 77 Roxy reynolds KAW 18 0:46:11.289
5 918 Natalie Barabas KAW 18 0:46:33.344
6 888 Aidan Chambers HON 17 0:46:04.746
7 27 Brody Combres HON 17 0:47:15.700
8 944 Paige Lussier KTM 17 0:47:24.738
9 88 Emma Clark HSQ 16 0:45:44.776
10 122 Samuel Richard KAW 16 0:48:15.948
11 1 Kattelon Richard YAM 15 0:46:00.042
12 117 Blake Boyd HSQ 14 0:45:20.268
13 333 Sereniity Martin HON 14 0:47:23.549
14 657 Tiffany Kisjes HON 14 0:48:46.398
15 305 Chayse Lucas KAW 11 0:45:46.263

Comments are closed.